Na co uważać zaciągając pożyczkę

Większość dostawców pozwala Ci na dużą elastyczność przy podejmowaniu decyzji, w jakim okresie chcesz spłacić pożyczkę. Okres kredytowania wynosi zazwyczaj co najmniej 6 miesięcy, a może wynosić nawet 5-10 lat. Oczywiście, dłuższy okres kredytowania oznacza, że spłata pożyczki zajmie więcej czasu, ale może to również wpłynąć na stopę procentową (lub APR), którą płacisz. Niektórzy pożyczkodawcy zwiększają lub zmniejszają oprocentowanie pożyczki w zależności od okresu, na jaki zaciągamy pożyczkę. Większość nowoczesnych pożyczkodawców posiada kalkulator pożyczkowy na swojej stronie internetowej. Pozwala on na zmianę kwoty i długości okresu kredytowania, aby sprawdzić, jak wpłynie to na wysokość miesięcznych płatności.

Z reguły należy dążyć do jak najszybszej spłaty zadłużenia. W ten sposób zminimalizujesz całkowite odsetki, które będziesz musiał zapłacić.

Jakie jest ryzyko związane z pożyczką osobistą?

Kiedy zawierasz umowę o pożyczkę osobistą, warunki pożyczki są stałe. Dokładnie wiesz, ile pożyczasz, jakie jest oprocentowanie i jak długo musisz to spłacać. To czyni ją stosunkowo bezpieczną: w przeciwieństwie do, na przykład, kredytu hipotecznego, oprocentowanie nie zmieni się w trakcie trwania pożyczki. Tak więc, najbardziej zauważalnym ryzykiem związanym z pożyczką osobistą jest zmiana Twojej sytuacji życiowej. Istotne wydarzenie życiowe może wpłynąć na Twoją zdolność do spłaty kredytu. Kilka przykładów znaczących wydarzeń życiowych to:

  • Urodzenie dziecka
  • Utrata pracy
  • Przeprowadzka
  • Rozpoczęcie nowego biznesu.

Pozytywy

Dobra wiadomość jest taka, że kredytobiorca z niezabezpieczoną pożyczką osobistą ma stosunkowo wysoki stopień ochrony. W przeciwieństwie do pożyczek zabezpieczonych, takich jak kredyt hipoteczny, niezabezpieczona pożyczka osobista nie stanowi zagrożenia dla Twojego domu.

Jednak brak regularnych miesięcznych spłat w pełnej wysokości stanowi poważny problem – prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić opłatę i spowoduje to poważne, trwałe szkody w Twojej ocenie zdolności kredytowej. Powinieneś pożyczać tylko tyle, ile uważasz, że będziesz w stanie spłacić w całości. Jeśli zmagasz się z długami –https://pozyczkolog.pl/ ma wiele darmowych zasobów.

Co jeśli moja sytuacja osobista ulegnie zmianie?

Jeśli Twoja sytuacja osobista ulegnie zmianie (na przykład, jeśli stracisz pracę z powodu koronawirusa), powinieneś porozmawiać z pożyczkodawcą – istnieją opcje wakacji płatniczych, które mogą pomóc. Jeśli musisz skorzystać z wakacji w spłacie, nie powinno to pojawić się w Twoim raporcie kredytowym (1), ale nadal będziesz obciążony odsetkami za ten okres, a całkowita spłata potrwa dłużej.

Czy pożyczki osobiste wpływają na Twoją ocenę kredytową?

Zaciągnięcie pożyczki osobistej – lub jakiejkolwiek innej formy kredytu – może mieć niewielki negatywny wpływ na Twoją ocenę kredytową w krótkim okresie czasu. Jest to spowodowane tym, że kiedy ubiegasz się o pożyczkę, pożyczkodawca może przeprowadzić kontrolę kredytową, która pozostawia ślad w Twojej historii kredytowej. Możliwe jest również, że pożyczkodawca nie będzie chciał zaoferować kolejnego kredytu osobie, która ma już jeden kredyt do obsługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here