Na co uważać zaciągając pożyczkę

Większość dostawców pozwala Ci na dużą elastyczność przy podejmowaniu decyzji, w jakim okresie chcesz spłacić pożyczkę. Okres kredytowania wynosi zazwyczaj co najmniej 6 miesięcy, a może wynosić nawet 5-10 lat. Oczywiście, dłuższy okres kredytowania oznacza, że spłata pożyczki zajmie więcej czasu, ale może to również wpłynąć na stopę procentową (lub APR), którą płacisz. Niektórzy pożyczkodawcy zwiększają lub zmniejszają oprocentowanie pożyczki w zależności od okresu, na jaki zaciągamy pożyczkę. Większość nowoczesnych pożyczkodawców posiada kalkulator pożyczkowy na swojej stronie internetowej. Pozwala on na zmianę kwoty i długości okresu kredytowania, aby sprawdzić, jak wpłynie to na wysokość miesięcznych płatności.

Z reguły należy dążyć do jak najszybszej spłaty zadłużenia. W ten sposób zminimalizujesz całkowite odsetki, które będziesz musiał zapłacić.

Jakie jest ryzyko związane z pożyczką osobistą?

Kiedy zawierasz umowę o pożyczkę osobistą, warunki pożyczki są stałe. Dokładnie wiesz, ile pożyczasz, jakie jest oprocentowanie i jak długo musisz to spłacać. To czyni ją stosunkowo bezpieczną: w przeciwieństwie do, na przykład, kredytu hipotecznego, oprocentowanie nie zmieni się w trakcie trwania pożyczki. Tak więc, najbardziej zauważalnym ryzykiem związanym z pożyczką osobistą jest zmiana Twojej sytuacji życiowej. Istotne wydarzenie życiowe może wpłynąć na Twoją zdolność do spłaty kredytu. Kilka przykładów znaczących wydarzeń życiowych to:

  • Urodzenie dziecka
  • Utrata pracy
  • Przeprowadzka
  • Rozpoczęcie nowego biznesu.

Pozytywy

Dobra wiadomość jest taka, że kredytobiorca z niezabezpieczoną pożyczką osobistą ma stosunkowo wysoki stopień ochrony. W przeciwieństwie do pożyczek zabezpieczonych, takich jak kredyt hipoteczny, niezabezpieczona pożyczka osobista nie stanowi zagrożenia dla Twojego domu.

Jednak brak regularnych miesięcznych spłat w pełnej wysokości stanowi poważny problem – prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić opłatę i spowoduje to poważne, trwałe szkody w Twojej ocenie zdolności kredytowej. Powinieneś pożyczać tylko tyle, ile uważasz, że będziesz w stanie spłacić w całości. Jeśli zmagasz się z długami –https://pozyczkolog.pl/ ma wiele darmowych zasobów.

Co jeśli moja sytuacja osobista ulegnie zmianie?

Jeśli Twoja sytuacja osobista ulegnie zmianie (na przykład, jeśli stracisz pracę z powodu koronawirusa), powinieneś porozmawiać z pożyczkodawcą – istnieją opcje wakacji płatniczych, które mogą pomóc. Jeśli musisz skorzystać z wakacji w spłacie, nie powinno to pojawić się w Twoim raporcie kredytowym (1), ale nadal będziesz obciążony odsetkami za ten okres, a całkowita spłata potrwa dłużej.

Czy pożyczki osobiste wpływają na Twoją ocenę kredytową?

Zaciągnięcie pożyczki osobistej – lub jakiejkolwiek innej formy kredytu – może mieć niewielki negatywny wpływ na Twoją ocenę kredytową w krótkim okresie czasu. Jest to spowodowane tym, że kiedy ubiegasz się o pożyczkę, pożyczkodawca może przeprowadzić kontrolę kredytową, która pozostawia ślad w Twojej historii kredytowej. Możliwe jest również, że pożyczkodawca nie będzie chciał zaoferować kolejnego kredytu osobie, która ma już jeden kredyt do obsługi.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/aktywniniezalezni.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here