Dropshipping

Dropshipping to nowe oblicze handlu, które polega na sprzedawaniu przedmiotów, których nie posiadamy. Cały proces odbywa się poprzez zbieranie zleceń i przekazywanie ich do hurtowni czy innego sklepu jako pośrednik i zarabianie na różnicach cen. Sposób ten jest możliwy do zrealizowania w różnych branżach, a dla wielu osób, które nie posiadają dużego budżetu, jest szansą na rozpoczęcie prowadzenia własnego sklepu internetowego. W dalszej części prezentujemy — jak działa model dropshippingu w praktyce, jakie ma zalety, kiedy warto z niego skorzystać i jak z jego pomocą uruchomić swój sklep internetowy. Przedstawiamy też przydatne wskazówki, które z pewnością pomogą zarabiać z dropshippingiem.

Czym tak właściwie jest dropshipping?

Dropshipping to model handlowy, który polega na sprzedawaniu przedmiotów, a następnie zamawianiu ich u podwykonawcy, w hurtowni lub w innym sklepie za niższą cenę. Zarobkiem w dropshippingu jest różnica w cenie, jaka występuje pomiędzy naszą sprzedażą a zamówienie tego towaru u podwykonawcy. Cała strategia opiera się zatem jedynie na wyszukiwaniu klientów, którzy płacą za produkt nieco wyższą cenę i podwykonawców, którzy za niższą sumę oferują wykonanie, zapakowanie i wysłanie produktu. Handlowanie w taki sposób jest legalne i coraz częściej wykorzystywany. Produkty możemy sprzedawać zarówno na portalach aukcyjnych, jak i w swoim sklepie internetowym. Aby pracować w ten sposób, powinniśmy bardzo dobrze obracać się w środowisku internetowym, znać procesy zakupowe i umiejętnie wyszukiwać odpowiednie oferty. Dropshipping umożliwia handel zarówno małymi przedmiotami o niskiej wartości takimi jak piłki czy koszulki oraz produktami drogimi i luksusowymi takimi jak zegarki, monety inwestycyjne czy elektronika.

Dropshipping w praktyce nie jest skomplikowany i polega jedynie na odpowiednim wyszukiwaniu klientów oraz dostawców i łączeniu ich. Gdy wystawimy naszą ofertę np. zegarka na portalu aukcyjnym np. na allegro lub w swoim sklepie — a klient go kupi, przyjmujemy takie zlecenie. Następnie my składamy zamówienie do wcześniej wyszukanej hurtowni lub sklepu, który sprzedaje takie zegarki taniej np. o 20 zł i zamawiamy go na adres klienta. Osoba, która kupiła od nas taki zegarek, otrzymuje go bezpośrednio od innego sklepu lub dużej hurtowni a my zarabiamy pieniądze.

Porada: Jeśli rozpoczynamy handel w takim formacie, powinniśmy najpierw wyszukać potencjalnych dostawców i znaleźć dany produkt w niższej cenie. Jeśli najpierw sprzedamy dany zegarek klientowi, a następnie nie znajdziemy hurtowni, która będzie oferowała go w niższej cenie — nie zarobimy lub nawet stracimy pieniądze, gdyż będziemy musieli zrealizować zamówienie u droższego podwykonawcy.

Jakie dropshipping ma korzyści i zalety?

Dropshipping to przede wszystkim wiele zalet. Pierwszą z nich jest brak konieczności posiadania dużych sum pieniędzy na otwarcie własnego sklepu internetowego. Przeważnie, aby to zrobić, potrzebujemy pieniędzy na wynajem powierzchni magazynowych — nawet małych, zatrudnienie pomocników do pakowania czy zainwestowania w sprzęt i materiały eksploatacyjne. Dropshipping wymaga jedynie komputera, dostępu do internetu i poświęconego czasu. Kolejnym plusem jest mała liczba wymagań, aby handlować w taki sposób. Nie musimy posiadać doświadczenia, predyspozycji, umiejętności czy wykształcenia, aby pracować w ten sposób. W tej opcji możemy pracować również w domu, prowadząc swój biznes, będąc sobie sami szefem. Jest to bardzo wygodna opcja szczególnie dla osób niebędących w pełni dyspozycyjnymi.

Jak otworzyć sklep internetowy w modelu dropshippingowym?

Otwarcie sklepu w modelu dropshippingowym jest bardzo proste. Pierwszą czynnością jest utworzenie samego sklepu. Możemy zrobić to np. na takich portalach aukcyjnych jak Allegro czy Ebay. Jeśli posiadamy pewne środki, możemy również otworzyć nasz prywatnych sklep internetowy i reklamować go. Swój sklep internetowy możemy zamówić w agencji marketingowej lub stworzyć go w kreatorze witryn. Możemy również wykupić płatne reklamy na Facebooku lub w Google i kierować klientów do naszego sklepu, lub profilu na portalu aukcyjnym.

W kolejnym etapie należy wyszukiwać dane przedmioty np. zegarki, piłki czy koszulki w hurtowniach, czy innych sklepach oraz wystawiać dokładnie te same przedmioty po wyższej cenie w swoim sklepie i na serwisach aukcyjnych. Im więcej przedmiotów wystawiamy na sprzedaż tym większa szansa, że ktoś kupi od nas dany zegarek. Nie wszystkie osoby poszukują najtańszych opcji, gdyż zależy im np. na zakupie na danej platformie sprzedażowej i tę tendencję warto wykorzystać.

Duże możliwości

Dropshipping oprócz swojej niepowtarzalnej charakterystyki posiada również inne cechy, które dają bardzo duże możliwości. Korzystając z nich, możemy odnieść niemały sukces i zarobić lub zaoszczędzić spore środki. Pierwszą taką możliwością jest stosowanie go w sklepach stacjonarnych lub internetowych, które prowadzimy w tradycyjnym stylu — kupując towary i przechowując je we własnym pomieszczeniu. Dropshippingowo możemy oferować towary, które są problematyczne, bardzo drogie lub nie ma na nie dużego popytu. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce do przechowywania i nie będziemy zamrażali pieniędzy w produkty o wysokiej wartości. W razie potrzeby zamówimy je bezpośrednio w hurtowni lub u wykonawcy, jeżeli klient złoży na nie zamówienie.

Kolejną możliwością, jaką daje dropshipping, jest import z USA czy Chin. Szczególnie druga opcja i handel przedmiotami z Azji jest bardzo popularny. W takim układzie możemy oferować tańsze produkty lub produkty, które nie są dostępne w Europie, co z pewnością przyciągnie wiele osób. Wystawiając je na sprzedaż i zamawiając z zagranicy, nie będziemy musieli czekać na przesyłki, przepakowywać ich itp. Wiele osób nie porusza się na zagranicznych portalach aukcyjnych takich jak np. Aliexpress, co możemy wykorzystać. Dropshipping daje również możliwość zarobienia bardzo dużych pieniędzy. Jeśli poświęcimy odpowiednio dużo czasu i wystawimy bardzo dużą ilość przedmiotów, znajdując na nich tańszych dostawców, będziemy mogli małym kosztem zarabiać duże sumy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here