Ekspert kredytowy

Zdarza się czasem tak w życiu że musimy zwrócić się do placówki bankowej z prośbą o przyznanie pożyczki pieniężnej. Dzieje się tak na przykład w sytuacji kiedy planujemy nabyć własną nieruchomość lub też ją wybudować. Wiadomą sprawą jest fakt że koszt takiego przedsięwzięcia jest bardzo duży, a więc najczęściej szukamy wsparcia finansowego w banku. No chyba, że posiadamy odpowiednią ilość gotówki. Ale najczęściej, szczególnie młodzi ludzie którzy chcą się usamodzielnić i zamieszkać na tak zwanym swoim takowej nie posiadają.

Jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy to wybór jest naprawdę duży, można lokum zakupić z rynku wtórnego lub też nowe mieszkanie nabyć od dewelopera. Istnieje także możliwość, zwłaszcza w przypadku posiadania już własnej działki budowlanej, żeby postawić dom jednorodzinny. Są to wszystko bardzo duże koszty, ale banki w tej sytuacji wychodzą naprzeciw swoim klientom oferując im produkt o nazwie kredyt hipoteczny. Jest to taka forma wierzytelności, której zabezpieczeniem jest kupiona lub wybudowana przez nas posiadłość. Krótko mówiąc, jeśli za pieniądze pożyczone od banku staniemy się właścicielami lokum to będzie ono własnością tejże instytucji finansowej do czasu, aż spłacimy wszystkie pieniądze które pożyczyliśmy.

Jest to powszechnie stosowany sposób na zakup własnej nieruchomości na całym świecie. Będąc mieszkańcem miasta stołecznego Warszawa mamy ogromne możliwości zarówno jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy, jak i w kwestii wyboru odpowiedniego banku który udzieli nam kredytu hipotecznego. Co zrobić jednak w sytuacji kiedy nigdy wcześniej nie braliśmy żadnego kredytu, a tym bardziej w takiej dużej kwocie?

Gdzie w powyższej sytuacji szukać wsparcia?

Bardzo dobrym pomysłem będzie jeśli zwrócimy się o pomoc do eksperta kredytowego, np: do Tomasza Wostala. Osoba taka jest specjalistą w branży finansowej i z pewnością udzieli nam niezbędnej pomocy. Będzie polegać ona w początkowej fazie na obliczeniu na podstawie osiąganych przez nas dochodów zdolności kredytowej, czyli o jaką kwotę pożyczki możemy wnioskować. Następnym krokiem będzie doradztwo w takim temacie, jaki bank na chwilę obecną posiada najkorzystniejszą ofertę finansową. Czyli na przykład jakie jest oprocentowanie kredytu, na jaki okres czasu możemy go zaciągnąć albo chociażby czy w trakcie spłaty bank oferuje tak zwane wakacje kredytowe, które oznaczają możliwość zawieszenia spłaty raty na powiedzmy jeden miesiąc lub więcej.

Niezależny doradca finansowy z Warszawy ma w powyższym zakresie zdecydowanie większą wiedzę od nas dlatego warto zdać się na jego pomoc, tym bardziej że kredyt hipoteczny który chcemy wziąć opiewa na dużą kwotę pieniędzy którą będziemy spłacać przez wiele lat. Ważne jest żeby wybrać wyjście dla nas najkorzystniejsze, a nie szukać rozwiązania na własną rękę gdyż nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat bankowości i możemy nie dostrzec tego co zobaczy podczas wybierania odpowiedniej placówki bankowej ekspert kredytowy. Ze znalezieniem takiego w mieście Warszawa nie będziemy mieli najmniejszego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here