Zwrot podatku z Holandii

Z czego słynie Holandia? Z pewnością wielu z nas ma na myśli wiatraki i tulipany. Oczywiście jest to prawdą. Jednak dla Polaków ma jeszcze jedno znaczenie. Jest to kraj, do którego nasi rodacy wyjeżdżają w poszukiwaniu lepszego życia i zarobków. Podejmują się tam różnych zajęć. Przede wszystkim są to prace sezonowe, z których Holandia od lat słynie i cieszy się niezmierną popularnością. Kilka miesięcy pobytu i zarobki w europejskiej walucie, pomagają Polakom przywieźć do kraju spore kwoty. Dodatkowo, mogą oni liczyć na zwrot podatku z Holandii, jeśli pracowali tam legalnie, a ich pracodawca odprowadzał składki na rzecz podatku dochodowego.

Jak działa holenderski urząd skarbowy?

Belastingdienst to odpowiednik polskiego urzędu skarbowego. Odpowiada on za nadzór i sprawowanie pieczy nad podatkami w Holandii, jak również za nadawanie pracującym w tym kraju osobom numeru BSN, który jest konieczny do otrzymania zwrotu podatku. Instytucja ta odpowiada również za wypłacenie Zorgtoeslag, czyli dofinansowania dla osób, które mają niskie dochody w Holandii. Zeznania podatkowe są obowiązkowe dla każdego pracownika, a czas jego dostarczenia do urzędu wyznaczony jest między 1 stycznia a 31 marca. Warto starać się o zwrot podatku, gdyż mogą to być kwoty w okolicach kilku tysięcy złotych. Uzależnione jest to oczywiście od naszych zarobków, które otrzymywaliśmy w Holandii i ilości ulg podatkowych.

Składanie zeznań podatkowych przez aplikację. Wygodny sposób rozliczenia 

Zwrot podatku Holandia” – przybywa osób, które szukają w Internecie odpowiedzi na to zapytanie. Osoby te chcą się dowiedzieć, jak wysłać zeznanie podatkowe do Belastingdienst oraz kiedy otrzymają zwrot podatku z tego kraju. W trzech prostych krokach mogą tego dokonać przez polską aplikację – Aangifte24. Wystarczy uzupełnić swoje dane z Jaaropgave i wpłacić określoną kwotę za usługę. Ostatnim krokiem jest połączenie z doradcą podatkowym, który podpowie nam, jakie ulgi nam przysługują, a następnie, po weryfikacji, zeznanie wraz z certyfikatem wysyłane jest do holenderskiego urzędu skarbowego. Średni czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii wynosi 3 miesiące. Im szybciej zostanie ono dostarczone, tym pieniądze w krótszym czasie trafią na nasze konto. Polskie formalności i polska obsługa. Skorzystaj już dziś z aplikacji Aangifte24 i nie martw się o rozliczenie podatku z Holandii!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here