zajęcia dodatkowe dla dzieci

Słowa „ zajęcia dodatkowe” nie kojarzą się dzieciom zbyt radośnie. W ich głowach to oznacza kolejny obowiązek, który trzeba wpleść w zajęcia lekcyjne, prace domowe i naukę. Jednak to określenie wcale nie musi tak się kojarzyć. To może być czas, kiedy dziecko doskonale się bawi poznając świat. Chemiczne zajęcia dodatkowe dla dzieci to prawdziwa magia, którą warto poznać.

  1. Butelka, która dmucha balony

Jednym z chemicznych eksperymentów, jaki mogą wykonać dzieci pod okiem ekspertów to butelka, która dmucha balony. Do tego eksperymentu potrzebne będą puste butelki, ocet winny, soda oczyszczona i balony. Do balonów należy wsypać sodę oczyszczoną, zaś do butelki wlać ocet winny. Następnie delikatnie nasadzić końcówkę balonów na szyjkę butelki i obserwować, co się będzie działo. Podczas eksperymentu balony zaczną rosnąć, jakby były pompowane przez człowieka. Takie doświadczenie sprawia, że wiedza i wyobraźni dziecka intensywnie pracują. To jeden ze sposobów, dzięki którym zajęcia dodatkowe dla dzieci nie są nudne.

  1. Zajęcia dodatkowe dla dzieci, a których dowiesz się jak zrobić kolorową sól

Kolejne doświadczenie chemiczne, które można wykonać na takich zajęciach to zamiana soli z białej na kolorową. Potrzebna będzie do tego kreda kolorowa i sól kuchenna. Sól można rozsypać na papierze, a następnie po jej powierzchni przecierać kredą. Dzięki temu nabierze kolorów. Jest to bardzo proste doświadczenie, dzięki któremu zajęcia dla przedszkoli staną się ciekawe i inspirujące. Dodatkowo poprawiają motorykę malucha.

  1. Zajęcia dodatkowe dla przedszkoli, które uczą, jak zrobić zimową bańkę

Wystarczy, że będziecie mieli zestaw do robienia baniek mydlanych i poczekacie na niższe temperatury. Potem wystarczy tylko puścić jedną z nich na powietrze, a na powierzchni bańki pojawi się szron. Piękne zjawisko, dzięki któremu maluch może poczuć się jak w „ Krainie Lodu”. Dzięki temu zajęcia dodatkowe przedszkola staną się oryginalne i sprawiają, że dzieci będą chętniej w nich uczestniczyć.

Czemu warto zdecydować się na zajęcia dodatkowe dla przedszkola?

Zastanawiasz się czemu dziecko powinno uczęszczać na takie zajęcia dodatkowe dla przedszkoli? Istnieje wiele zalet takiego nauczania:

  • To po prostu świetna zabawa!
  • Nauka chemii połączona z zabawą,
  • Rozwój umiejętności motorycznych,
  • Nauka skupienia i samodzielności,
  • Pobudzenie wyobraźni.

Wystarczy naprawdę niewiele, by dziecko dowiedziało się, że nauka chemii może być ciekawa i zaskakująca. Niebanalne zajęcia dodatkowe dla dzieci sprawiają, że maluch już na początku swojej edukacji widzi, że nauka może być połączona z zabawą. To z pewnością ułatwi mu rozszerzanie swojej wiedzy w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here