Kredyt a utrata pracy – co zrobić w takiej sytuacji?

0
726

Utrata pracy to bardzo stresujące wydarzenie w życiu każdego człowieka. Niestety taka sytuacja może dotknąć każdego niezależnie od tego, w jakiej branży pracuje i ile lat działa w konkretnej firmie. Utrata źródła dochodu oraz brak oszczędności może wiązać się z problemami w opłaceniu podstawowych wydatków takich jak czynsz czy jedzenie, nie mówiąc już o spłacie długów. Spłata kredytów po utracie pracy może być bardzo utrudniona i warto jak najszybciej zastanowić się nad rozwiązaniem tego kłopotu. Zobacz, co możesz zrobić, aby uniknąć wpadnięcia w pętlę długów po utracie pracy. Wziąć kredyt konsolidacyjny, wakacje kredytowe, a może ubezpieczenie?

Co zrobić, gdy mam kredyt a straciłem pracę?

Możliwości jest kilka i niezależnie od tego, którą wybierzesz, warto zacząć działać jak najszybciej. Pamiętaj, że Twoje długi same się nie spłacą i jeśli będziesz dopuszczał do opóźnień w spłacie rat to prędzej czy później odczujesz tego konsekwencje. Pierwszym rozwiązaniem jest kontakt z wierzycielem i wyjaśnienie mu swojej sytuacji. Brak kontaktu może spowodować, że wierzyciel nie będzie wiedział, dlaczego nie spłacasz regularnie swoich rat i szybko pociągnie Cię do odpowiedzialności. Podczas rozmowy możesz wynegocjować kilka rozwiązań swojego problemu. Najpopularniejsze są jednak wakacje kredytowe lub też wydłużenie okresu spłaty.

Wakacje kredytowe pozwolą Ci na jakiś czas zapomnieć o konieczności spłaty zobowiązania. Oczywiście raty kredytu nie znikną, jednak przez parę miesięcy będziesz mógł od nich odpocząć i spokojnie szukać nowej pracy. Jeśli do tej pory płaciłeś swoje zobowiązania na czas, to nie powinieneś mieć problemu z uzyskaniem zgody na wakacje kredytowe. Warto też pomyśleć o ewentualnej utracie pracy przed wzięciem kredytu. Zaciągnięcie kredytu z ubezpieczeniem na wypadek utraty pracy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ w momencie, gdy już dojdzie do takiej sytuacji, to ubezpieczyciel zajmuje się regulowaniem długu.

Kredyt konsolidacyjny a utrata pracy

Kredyt konsolidacyjny https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ polega na połączeniu kilku różnych zobowiązań w jeden nowy kredyt. W taki sposób możesz obniżyć wysokość miesięcznej raty i odciążyć domowy budżet. Takie rozwiązanie może być dobre, jeśli już przewidujesz zbliżające się problemy finansowe. W niektórych sytuacjach można wyczuć, że firma ma problemy i szykują się zwolnienia. W takim wypadku możesz już wcześniej zacząć szukać nowego źródła dochodu i dodatkowo skonsolidować zobowiązania, aby ułatwić sobie ich spłatę podczas chwilowego braku pracy. Niższa rata i tylko jeden dług to duże ułatwienie w momencie, gdy w domowym budżecie jest mniej pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here