Praca w Holandii dla Polaków

Możliwość podjęcia sezonowej lub stałej pracy w Holandii przyciąga wiele osób. Dotyczy to zarówno młodych, którzy dopiero wchodzą w dorosłość i poszukują atrakcyjnej pracy zarobkowej, jak i osób z dużym doświadczeniem zawodowym. Zakres prac oferowanych na terenie Holandii jest bardzo szeroki i dedykowany dla kandydatów o różnych oczekiwaniach i preferencjach. Poniżej dokonujemy krótkiego przeglądu najpopularniejszych trendów zawodowych w Holandii, dedykowanych dla osób przyjeżdżających do tego kraju.

Praca w Holandii w magazynie i produkcji

Praca w magazynie oraz na produkcji to praca dedykowana dla osób bez i z doświadczeniem. Jest to praca łatwa w wykonywaniu, której możesz się z łatwością nauczyć w krótkim terminie. Często, polega na obsłudze prostych urządzeń – na przykład taśmowych – lub nadzorowaniu ich pracy. Warto przy tym podkreślić, że choć jest to praca zespołowa – w każdym magazynie jak i hali produkcyjnej będziesz pracował z brygadą pracowników – to zarazem jest to praca niewymagająca znajomości języka obcego. Wiele osób, które pracować będą z tobą może okazać się Polakami, zwłaszcza jeśli korzystasz z pomocy zorganizowanych pośrednictw.

Zaletą pracy w magazynie oraz na produkcji jest jasno określony zestaw obowiązków do wykonania, wysoki poziom komfortu związanego z wykonywanymi zadaniami oraz atrakcyjne zarobki. Są zdecydowanie wyższe niż zarobki w naszym kraju, jakie mogą uzyskać osoby zatrudnione na podobnym stanowisku.

Oferty pracy Holandia – ogrodnictwo, rolnictwo i recykling

Kolejnymi szeroko eksploatowanymi gałęziami gospodarki są ogrodnictwo, rolnictwo oraz ogólnie pojęta branża związana z przetwórstwem odpadów. Holandia jest krajem kładącym duży nacisk na rozwój gospodarki opartej na obróbce energii i produktów naturalnych, do których obsługi wymagani są pracownicy fizyczni oraz liczny inny personel.

Jeśli więc przeglądasz oferty pracy, z pewnością zauważysz dużą liczbę ogłoszeń w tych właśnie branżach. Czy warto w zainwestować swój czas oraz swój potencjał zawodowy? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim – jest to praca nie tylko sezonowa, lecz często całoroczna, oparta na wykonywaniu różnego typu obowiązków związanych z np. hodowlą roślin, ich uprawą, zbieraniem kwiatostanów lub owoców.

Zaletą pracy w rolnictwie oraz branżach pokrewnych jest możliwość uzyskania jednoczesnego zakwaterowania, transportu oraz innych świadczeń, które ułatwią ci dostanie się na miejsce oraz codzienne funkcjonowanie. Zakwaterowanie jest często oferowane w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca pracy, co dodatkowo ułatwia jej wykonywanie.

Praca taka może obejmować sadzenie i pielęgnację wzrastających roślin, na przykład: truskawek, konopi siewnych, pora, kwiatów piwonii, tulipanów oraz licznych innych. Często też poszukuje się pracowników do obsługi zwierząt i prac związanych z prowadzeniem gospodarstwa wiejskiego i trzody chlewnej. Jest to typ pracy umożliwiający nie tylko uzyskanie atrakcyjnych zarobków, lecz również nieobciążający organizm – poszczególne obowiązki wykonywane są w warunkach sprzyjających zdrowiu, na świeżym powietrzu oraz przy swobodnym dostępie do wody pitnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here