zdolność kredytowa

Chcąc otrzymać jakikolwiek kredyt w banku czy to gotówkowy, czy hipoteczny niezbędne jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. To właśnie na jej podstawie bank analizuje czy będziesz w stanie spłacić dane zobowiązanie wraz z jego odsetkami w wyznaczonym na umowie terminie.

Analiza zdolności kredytowej przebiega w każdym banku nieco inaczej, jednak większość instytucji bierze pod uwagę te same czynniki. Warto nad nimi popracować, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie atrakcyjnego zobowiązania finansowego. Zobacz jak zwiększyć swoją zdolność kredytową https://splatapozyczek.pl/zdolnosc-kredytowa/, dzięki kilku prostym sposobom.

Zadbaj o wysokie dochody i ich stabilne źródło

Jedną z pierwszych rzeczy, o którą z pewnością spyta Cię bank, podczas analizy zdolności kredytowej będą dochody. Ich źródło oraz wysokość ma duży wpływ na zdolność kredytową. Jeśli zależy Ci na otrzymaniu atrakcyjnego kredytu na wysoką kwotę, to powinieneś poprosić swojego szefa o umowę o prace na czas nieokreślony (jeśli jeszcze takiej nie masz) oraz o podwyżkę. Bank bierze pod uwagę zarobki z przynajmniej 3 ostatnich miesięcy dlatego o poprawieniu swojej sytuacji związanej z zarobkami i pracą powinieneś pomyśleć odpowiednio wcześniej.

Niezbyt dobrym pomysłem jest zmiana pracy w momencie, gdy planujesz zaciągnąć nowe zobowiązanie. Bank ceni sobie klientów, którzy od dłuższego czasu pracują w jednym miejscu i mają stałe, wysokie dochody. Jest to jedna z pierwszych kwestii, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jeśli chcesz zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Buduj pozytywną historię kredytową w BIK

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje na temat większości kredytobiorców. Dotyczą one zarówno spłaconych zobowiązań, jak i tych, które jeszcze spłacasz. Warto zadbać o to, aby do BIK nie trafiały negatywne informacje na nasz temat, ponieważ obniżają one zdolność kredytową i mogą sprawić, że bank odmówi Ci udzielenia kredytu.

Raz na pół roku możesz bezpłatnie pobrać raport BIK i sprawdzić, jak wyglądasz w oczach banku. Jeśli nie zalegasz ze spłatą żadnych zobowiązań, to możesz być spokojny. Jeśli jednak okazało się, że masz jakiś zaległy kredyt czy pożyczkę i psuje ona Twoją historię kredytową to należy ją jak najszybciej spłacić.

Spłać swoje zobowiązania

Sytuacja, w której aktualnie spłacasz kilka różnych kredytów, nie jest zbyt korzystna, ponieważ może to obniżyć Twoją zdolność kredytową. Postaraj się przed złożeniem wniosku o nowy kredyt spłacić większość kredytów i pożyczek. Dzięki temu, w Twoim domowym budżecie pojawi się dodatkowa gotówka, którą do tej pory musiałeś przeznaczać na spłatę rat. Dla banku będzie to sygnał, że poradzisz sobie ze spłatą nowego kredytu i nie masz zbyt dużej liczby zobowiązań, które mogłyby Cię w pewnym momencie przytłoczyć.

Możesz też np. skorzystać z pomocy doradcy Spłata Pożyczek i poddać konsolidacji swoje wszystkie kredyty. W ten sposób zyskasz jedną, niższą ratę, która jest łatwiejsza do spłaty i nie obciąża Twojego budżetu w aż tak dużym stopniu. Kredyt konsolidacyjny to coraz popularniejszy produkt finansowy, który można spotkać w wielu różnych bankach. Doświadczony doradca znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę i przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania o konsolidację.

Możesz połączyć ze sobą te kredyty, których spłata stanowiła dla Ciebie do tej pory największy problem. Jest to jeden ze sposobów na poprawę zdolności kredytowej, który w szybki sposób zadziała i pozwoli Ci na zaciągnięcie atrakcyjnego kredytu długoterminowego.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/aktywniniezalezni.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here