Marketplace Amazon

Sprzedaż produktów poprzez marketplace to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na rozkręcenie e-biznesu. Przede wszystkim możemy sprzedawać różnego rodzaju produkty w jednym lub w kilku miejscach w sieci, a dodatkowo mamy szansę na dotarcie do potencjalnych klientów zza granicy. Zastanawiasz się, czy sprzedaż poprzez marketplace to dobry pomysł? A może rozmyślasz nad tym, czy Amazon to dobre miejsce dla Twojej firmy? Skontaktuj się z globalmarketplace.pl i sprawdź naszą ofertę.

Sprzedaż na Amazon – czy to dobry pomysł?

Nie będziemy trzymać Cię w niepewności ani owijać w bawełnę – sprzedaż na Amazon to świetny pomysł, a zarazem dosyć prosty dla osób, które już mają założoną działalność gospodarczą. Dlaczego? To spore ułatwienie, w tym możliwość dotarcia do klientów z kilku krajów europejskich takich jak np. Niemcy, Francja, Hiszpania czy Włochy. Poza tym jeśli Twoje produkty są pożądane na rynku masz sporą szansę przebicia właśnie poprzez sprzedaż na Amazonie, a dlaczego?

Amazon jako kluczowe miejsce e-zakupów

My, jako Polacy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, aby produktów szukać wpisując frazę w wyszukiwarce Google, gdzie kolejno najczęściej trafiamy na Allegro. Natomiast w innych krajach w wielu przypadkach wygląda to nieco inaczej, mianowicie użytkownicy w pierwszej kolejności wybierają marketplace Amazon i to właśnie tam szukają tego, czego aktualnie potrzebują. Jest to platforma, której klienci ufają i wierzą, że ich produkty dotrą na czas, w dowolne miejsce. To są właśnie powody, dla których warto wprowadzić sprzedaż na Amazon.

Czy sprzedaż na Amazon jest trudna?

Marketplace Amazon to główny trzon sprzedaży internetowej, a dlaczego? To platforma, na której każda oferta jest szczegółowo egzekwowana. Na Amazonie nie ma miejsca na półsłówka, za to jest to miejsce, gdzie sprzedawcy powinni swój poziom obsługi dostosować do precyzyjnego regulaminu platformy. Co więcej, cały system opiera się na statystykach – im więcej sprzedajesz, tym jeszcze więcej możesz! To świetny sposób na mobilizację! Nie jest to trudne, sam panel jest

intuicyjny, jednak z pewnością należy pamiętać zasadach jak chociażby dodawanie zdjęć produktowych,itp.

Jak sprzedawać na Amazonie?

Dobrze, prawie przekonaliśmy Cię, że warto, więc przejdźmy do najważniejszego punktu, czyli jak sprzedawać na Amazonie i zarabiać? Jeśli wcześniej nie miałeś styczności z tą platformą musisz wiedzieć, że jest to jakby internetowa galeria, w której różne sklepy oferują wiele przeróżnych produktów także w innych cenach. Ważna jest dobra oferta w atrakcyjnej cenie – to się sprzedaje! Poza tym na Amazonie nie ma miejsca na licytacje – o tym od razu należy zapomnieć.

Pierwszy krok to oczywiście plan – sprzedaż na Amazon nie powinna rozpoczynać się z dnia na dzień kierowana myślą, że jest tam praktycznie wszystko, więc i moje produkty będą się sprzedawać. Skoro jest sporo produktów to oznacza, że konkurencja jest jeszcze większa, a to wymaga odpowiednich działań promocyjnych.

Może okazać się, że do wystawiania ofert, optymalizacji i prowadzenia wszelkich działań mających na celu zwiększenie sprzedaży będziesz potrzebować dodatkowej pomocy. Należy wziąć pod uwagę zatrudnienie kolejnych pracowników lub oddelegowanie zadań do firmy zewnętrznej.

Jak sprzedawać na Amazonie z Polski? Kwestie formalne

Marketplace Amazon jak mało która platforma ma tak świetnie przygotowany panel jeśli chodzi o automatyczne tłumaczenie kart w docelowym języku czy chociażby ułatwiony system podatku VAT. Jednak wiele zależy od rynku, na którym chcesz sprzedawać i co sprzedawać. Istnieją kwoty, które rozliczane są według stawki VAT w Polsce, ale po przekroczeniu limitu podatek będzie odprowadzany w kraju, do którego sprzedajesz. Warto wcześniej szczegółowo dopasować plan do zasad działania Amazona.

Marketplace Amazon – podsumowanie

To wspaniałe miejsce do zwiększania dochodów i rozwoju swojej firmy także na rynki zagraniczne, ale jednocześnie jest to najbardziej wymagający marketplace z dostępnych na rynku. Liczy się dobre przygotowanie, zaangażowanie i ciągła praca – często także w weekendy czy dni dla nas wolne od pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here