Kredyt konsumpcyjny

Kredyty konsumpcyjne są jednymi z najczęściej spotykanych kredytów w Polsce. Są to kredyty udzielane na dowolny cel, a banki nie wymagają od kredytobiorców żadnych faktur czy rachunków potwierdzających, w jaki sposób zostały wydane pieniądze. W związku z tym kredytobiorcy mogą wykorzystać je na przykład na pokrycie codziennych wydatków (opłacenie rachunków, zakup jedzenia, leków), ale też jako sposób na kupno samochodu, sprzętów AGD i nie tylko.

Z uwagi na dużą uniwersalność i popularność tego typu zobowiązań, można spotkać je w większości polskich banków. Nie oznacza to jednak, że w każdym banku będą one równie korzystne. Sprawdź, co zrobić, aby nie przepłacić na kredycie konsumpcyjnym!

Co wpływa na koszt kredytu konsumpcyjnego?

Bardzo łatwo jest przepłacić na kredycie, czy to konsumpcyjnym (o którego szczegółach więcej można dowiedzieć się tutaj: https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsumpcyjny/, czy innym, jeśli nie wie się, co właściwie wpływa na jego ostateczny koszt. Taka niewiedza może sprawić, że na przykład będziemy nadmiernie koncentrować się na jednym aspekcie całej oferty, nie zwracając odpowiednio dużej uwagi na inne. Ostatecznie takie podejście może zakończyć się wybraniem niewłaściwego kredytu.

Wśród najważniejszych aspektów, które wpływają na koszt kredytu, można wymienić jego kwotę i okres spłaty (im dłuższy okres spłaty, tym niższa rata, ale tym droższy kredyt, z uwagi na większą ilość odsetek). Bardzo istotne są także oprocentowanie nominalne i prowizja za udzielnie kredytu, a także wszelkiego rodzaju opłaty dodatkowe (na przykład opłata za ubezpieczenie, opłata przygotowawcza).

Na ofertę kredytu należy patrzeć całościowo. Przykładowo, niskie oprocentowanie nominalne nie gwarantuje wcale, że oferta jest korzystna, ponieważ może się ono wiązać z wysoką prowizją. Podobnie w odwrotnym przypadku. Wartym uwagi wskaźnikiem, do obliczania którego wykorzystuje się zarówno oprocentowanie nominalne, jak i prowizję oraz inne opłaty związane z kredytem, jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. W związku z nałożonym na banki prawnie obowiązkiem informacyjnym, w każdej ofercie kredytu powinna znajdować się informacja o jego RRSO.

Jak nie przepłacić na kredycie konsumpcyjnym?

Żeby nie przepłacić, przede wszystkim nie należy korzystać z pierwszej oferty, którą zobaczymy. Warto porównać co najmniej kilka ofert czołowych banków, aby znaleźć tę, która w danej chwili będzie dla nas najlepsza. Można to zrobić samodzielnie lub wykorzystać internetowe porównywarki i rankingi, ale nie jest to najskuteczniejsze rozwiązanie. Z powodu braku doświadczenia i wiedzy w zakresie finansów i bankowości, łatwo można popełnić błąd.

Dlatego też, żeby upewnić się, że kredyt zostanie zaciągnięty na najlepszych możliwych warunkach, warto skontaktować się z profesjonalnym pośrednikiem kredytowym, takim jak Spłata Pożyczek. Niezależnie od typu kredytu, taki ekspert będzie w stanie odszukać najatrakcyjniejszą ofertę, a następnie przeprowadzi jeszcze negocjacje z bankiem, aby uczynić parametry zobowiązania jeszcze bardziej korzystnymi. Dzięki temu możliwe będzie wzięcie kredytu bez przepłacania, a także bez niepotrzebnego stresu i nerwów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here