DZPW i OZW

Właściciele lub zarządcy budynków, w których istnieje potencjalne zagrożenie wybuchem, są zobowiązani do przygotowania odpowiedniej dokumentacji. Ich konieczność wynika wprost z Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 8 lipca 2010 r. Pracowaniem tych dokumentów zajmuje się specjalista, posiadający wiedzę z zakresu chemii, mechaniki i inżynierii. Zespół Firedom jest przedsiębiorstwem z rynku usług przeciwpożarowych. Liczne zrealizowane projekty i referencje przemawiają za tym, aby skorzystać z pomocy Firedom przy ocenie ryzyka zagrożenia wybuchem.

Przygotowanie DZPW zgodnie z ATEX

ATEX jest europejską dyrektywą, która definiuje wymagania każdego produktu, przeznaczonego do stosowania w strefach zagrożenia wybuchem.  Zgodnie z tym aktem prawnym, sporządzany jest dokument zabezpieczenia przed wybuchem dla różnych miejsc. Obejmuje on ocenę ryzyka, a także klasyfikację stref przy pomocy dokumentacji graficznej. Powinien on znaleźć się w każdym zakładzie pracy, gdzie pracownicy mają dostęp do materiałów palnych i wybuchowych pyłów. Doświadczeni specjaliści Firedom, na prośbę klienta, opracowują dokument, zawierający analizę techniczną i organizacyjną środków bezpieczeństwa, kompleksową ocenę ryzyka wybuchem oraz przygotowanie odpowiednich procedur. 

OZW – dla właścicieli, zarządców i użytkowników obiektu

Ocena zagrożenia wybuchem ma na celu wskazanie pomieszczeń wewnątrz budynku, a także stref na zewnątrz, które są zagrożone wystąpieniem wybuchu. Jest ona zgodna z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków. W skład OZW wchodzi opis instalacji i procesów, wielkości stref zagrożonych wybuchem, ich analiza, scenariusz uwolnienia substancji czy ich zestawienie wykorzystywane w procesie technologicznym. 

Najważniejszych celem specjalistów Firedom jest zadbanie o bezpieczeństwo osób przebywających w miejscach pracy, gdzie taki wybuch może wystąpić. Skorzystaj z fachowego doradztwa i dołącz do zadowolonych klientów.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/aktywniniezalezni.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here