Czy warto zainwestować w szkolenia online

Coraz więcej firm przykłada wagę do rozwoju swoich pracowników. Do właścicieli przedsiębiorstw dociera, że wraz z poszerzaniem ich kompetencji, buduje własny sukces. W tym celu przydatne są różnorakie szkolenia. Dotychczas przeprowadzane były głównie stacjonarnie. Rozwiązanie to jednak posiada nie tylko zalety, ale też szereg wad. Pochłania sporo środków finansowych, należy zgromadzić zespół w jednym miejscu, o konkretnej godzinie. Czasem nie udaje się też przekazać całego zakresu wiedzy w określonym czasie. Nic dziwnego, że coraz więcej osób interesuje się formą e-learningową.

Jakie zalety mają szkolenia internetowe?

Do tej pory po szkolenia e learningowe sięgały głównie duże przedsiębiorstwa, które mogą pochwalić się oddziałami w różnych miastach Polski. Dzięki temu rozwiązaniu, nie musisz wszystkich gromadzić w jednym miejscu, co zazwyczaj wiązało się z rezerwacją hotelu, wypłatą diet, przerywaniem pracy. Co istotne, nie zawsze pracownicy mogli przybyć na takie spotkanie. Niektórzy zmagali się z chorobą, inni przebywali na urlopie, a kolejni musieli pilnie dokończyć ważny projekt.

Obecnie firmy e-learningowe oferują szeroki wachlarz kursów, związanych z różnymi dziedzinami oraz branżami. To nie tylko tak podstawowe informacje jak np. BHP czy kurs pierwszej pomocy. Są to też szkolenia e learningowe specjalistyczne, pozwalające nabyć nowe kompetencje i poszerzające wiedzę w zakresie konkretnego tematu.

Bardzo ważne jest to, że kursy takie dostępne są dla pracowników na specjalnej platformie. Mogą rozpocząć je w dowolnym momencie, przerwać i wrócić do szkolenia nawet po kilku dniach. Taka elastyczna forma sprzyja wyciągnięciu z kursu wszystkich najważniejszych informacji.

Interesująca jest również forma szkoleń. Firmy, oferujące takie rozwiązanie prześcigają się w kreatywności. Proponują więc nie tylko suche informacje. Uatrakcyjniają je wykresami, animacjami, grafikami, efektami dźwiękowymi, materiałami wideo czy lektorem.

Sprawdzian wiedzy

Możesz mieć pewność, że szkolenie e learningowe przyniesie oczekiwane rezultaty. Dopilnuj, aby Twój pracownik naprawdę zaangażował się w naukę przedstawianych mu zagadnień. Wystarczy, że na końcu szkolenia umieszczony zostanie specjalny test, sprawdzający wiedzę. Pracownik nie utrzyma certyfikatu ukończenia kursu, bez zdania egzaminu, kończącego naukę. Taki dyplom potwierdzi zdobytą wiedzę, którą każdy z Twojego zespołu będzie mógł przenieść do codziennej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here