Zorganizuj przyjęcie w stylu lat 90.!

0
73

Karnawał, ale też takie święta, jak urodziny to doskonała okazja do zorganizowania przyjęcia w stylu lat 90. Przebrania gości, stylowa muzyka, ale też dekoracje nawiązujące do tej szalonej dekady sprawią, że wszyscy będą długo wspominać taką imprezę! Jak zabrać się za organizację przyjęcia nawiązującego do lat 90., by uzyskać spodziewany efekt?

Lata 90. – impreza ogólna, a może bardziej tematyczna?

Planujesz dla siebie i znajomych organizację imprezy w stylu lat 90.? Możesz zdecydować się na spotkanie ogólnie „zahaczające” o ten temat lub też postawić na bardziej skonkretyzowany motyw – na przykład nawiązujący do gatunku muzyki (hip-hop, grunge), rewolucji technologicznej (kto z nas nie pamięta kultowych boomboxów?) czy też mody. Oczywiście – możliwości jest wiele, tak jak i wiele działo się w ostatnich latach XX wieku.

Kiedy już zdecydujesz się na temat, czas na odpowiednie dekoracje. Nie możesz zapomnieć o klasycznych elementach dekoracyjnych takich, jak serpentyny, balony, obrus papierowy, serpentyny czy konfetti. Ale dla prawdziwego efektu WOW dodaj do tego także kilka elementów ściśle związanych z tym motywem – może uda Ci się znaleźć jeszcze jakieś kasety VHS, stare dyskietki komputerowe czy kasety magnetofonowe? Tego rodzaju gadżety z pewnością przywołają nostalgiczne wspomnienia.

Dekoracyjne detale, które zachwycą Twoich gości

Dekoracje imprezowe to nie tylko akcesoria imprezowe służące do ozdoby miejsca spotkania, ale też te małe, niepozorne detale. Postaw na niespodziewane elementy, które zaskoczą gości i sprawią, że do końca życia zapamiętają Twoje przyjęcie.

Przed imprezą wręcz gościom imprezowe okulary, plastikowe, wielokolorowe bransoletki czy neonowe peruki foliowe. Im bardziej dyskotekowo i stylowo, tym lepiej!

Dekoracje nawiązujące do technologicznego przełomu lat 90.

Lata 90. to era pierwszych, ogromnych telefonów komórkowych, walkmanów i discmanów, ale też pikselowych gier komputerowych. Jeśli chcesz zatem uzyskać efekt nawiązujący do tego czasu, wybieraj dekoracje nawiązujące kolorystyką i wzorami do takich elementów.

Nie zawsze uda Ci się znaleźć oryginalne przedmioty z epoki. Nic nie szkodzi – producenci gadżetów imprezowych oferują bowiem takie rozwiązania, jak foliowe balony, które swoimi kształtami nawiązują właśnie do ówczesnych akcesoriów – radiomagnetofonów, kaset magnetofonowych czy też tych ogromnych komórek z antenką!

Jeśli wolisz tradycyjne, lateksowe baloniki, wybieraj te jednokolorowe, ponieważ takie były właśnie popularne w tamtym czasie. Nie powinno też zabraknąć papierowych serpentyn i błyszczących drobinek konfetti!

Dekoracje z wzorami z lat 90.

Podczas imprezy w stylu lat 90. nie powinno zabraknąć także dekoracji takich, jak jednorazowe naczynia, papierowe serwetki czy słomki. Poszukaj jednak akcesoriów, które zdobione są charakterystycznymi motywami.

Jeśli naczynia jednorazowe i dodatki będą jednokolorowe, postaw na barwy neonowe – rzucające się w oczy i odpowiadające dyskotekowemu klimatowi. W ofercie sklepów z akcesoriami imprezowymi dostępne są jednak także takie gadżety, jak papierowe serwetki z nadrukami nawiązującymi do gier komputerowych czy jednorazowe podkładki pod butelki i kubki, które zadrukowane są wzorami odwołującymi się do szczególnie popularnego w tym czasie małego Fiata (czyli popularnego „Malucha”) czy też przedstawiającymi nazwy znanych kapel muzycznych.

Organizowanie takiej imprezy to nie tylko dużo frajdy, ale też niezapomniane doświadczenie. A prawdziwie udane przyjęcie w stylu lat 90. to takie, które odda ducha tamtej epoki. Przenieś swoich gości w przeszłość za pomocą zapachów, smaków i oczywiście – dekoracji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here