Szycie zasłon na zamówienie

Oryginalność jest w cenie, dlatego coraz więcej osób samodzielnie wybiera tkaniny na zasłony, zamiast kupować gotowe produkty. Uszycie kotar na zamówienie to dość prosty i wbrew pozorom niezbyt drogi sposób na zapewnienie sobie niebanalnych dekoracji. Wybór materiału nie powinien jednak być przypadkowy bądź wynikać jedynie z ciekawego wzoru. Sprawdź, czym kierować się podczas poszukiwań tkanin na zasłony.

Nie oszczędzaj na jakości

Wybranie bardzo taniego materiału pozwoli zaoszczędzić pieniądze tylko w danej chwili. Ostatecznie może okazać się, że zakup droższej tkaniny opłaciłby się znacznie bardziej. Dlaczego? Niskiej jakości wyroby są mniej trwałe i zwyczajnie szybciej się zużywają. Z kolei wysokogatunkowe materiały ze strony https://kameleon.pro/tkaniny-zaslonowe długo nie stracą dobrego wyglądu i nie ulegną uszkodzeniu w wyniku np. szarpnięcia zasłoną.

Ponadto wysokiej jakości tkaniny zwyczajnie wyglądają lepiej i mogą nawet dodać pomieszczeniu ekskluzywności i elegancji. Jest to szczególnie ważne w przypadku np. salonu urządzonego w stylu glamour. Solidna tkanina powinna również nie stracić swojego dobrego wyglądu, nawet jeśli będzie często prana. Warto również zwrócić uwagę na materiały, które wyróżniają się wysoką odpornością na promienie słonecznie i nie wyblakną szybko pod ich wpływem.

Postaw na łatwe czyszczenie

Ta cecha zasłon może być istotna zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które mogą np. dotknąć materiału tłustymi bądź brudnymi dłońmi. Ponadto w dzisiejszych zabieganych czasach niewiele osób ma czas na ręczne czyszczenie kotar i inne zabiegi pielęgnacyjne. Z tego powodu w ofercie internetowego sklepu Kamelon.pro można znaleźć przede wszystkim tkaniny zasłonowe, które można bez problemu wyprać w pralce.

Niektóre materiały nadające się na uszycie zasłon mogą też być plamoodporne, czyli posiadać specjalną powłokę utrudniającą przepuszczanie płynów w głąb tkaniny. Dzięki takiej technologii usuwanie ewentualnych zabrudzeń może być zwyczajnie łatwiejsze, ponadto istnieje mniejsze ryzyko powstania trwałej plamy. Warto dobrze przemyśleć także kolor zasłon, ponieważ np. na jasnej tkaninie szybciej widać zabrudzenia.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Nowoczesne tkaniny mają wiele cech, które nie są bez znaczenia dla bezpieczeństwa domowników. Dobrym pomysłem może być zainwestowanie w materiał, który jest trudnopalny. Takie zasłony często można spotkać w hotelach, restauracjach i innych miejscach, w których ważne jest szybkie zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzenienia się ognia. Tkaniny trudnopalne topią się, zamiast się zapalać, gdy mają kontakt z płomieniem.

Warto też zwrócić uwagę na materiały, które nie zawierają składników wywołujących reakcje alergiczne. W ofercie firmy Kameleon.pro są dostępne tkaniny zasłonowe, które mają właściwości antyalergiczne np. wiskoza. Do produkcji materiałów na kotary nie wykorzystano też substancji, które mogłyby zaszkodzić np. zwierzętom domowym. Ponadto brak pestycydów czy też formaldehydów sprawia, że wyroby są także przyjazne środowisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here