Najlepsze maty antypoślizgowe

0
543

Odkażające maty antypoślizgowe to podstawowe wyposażenie śluz sanitarnych czy dezynfekcyjnych, ale nie tylko, coraz częściej spotyka się je w wielu innych przestrzeniach użyteczności publicznej.

Czym są maty odkażające

Maty mają za zadanie zdezynfekować powierzchnię stykających się z nimi przedmiotów. To ważne, by zdać sobie sprawę z tego, że wirusy, bakterie i drobnoustroje przenoszone są nie tylko na rękach, których mycie weszło wielu w nawyk, słusznie zresztą. Niepożądane mikroorganizmy znajdują się też na podeszwach naszych butów oraz na kołach pojazdów poruszających się po obiekcie.

Maty antypoślizgowe odkażające to nic innego jak pianka poliuretanowa o właściwej gęstości, nasączona środkiem dezynfekującym, który wydziela się przy odpowiednim nacisku na piankę. Pianka stanowi warstwę środkową między warstwą dolną, która nie przepuszcza żadnych substancji z zewnątrz i zapobiega niekontrolowanemu wypływowi substancji odkażającej, a warstwą górną z elastycznego ale mocnego materiału, zezwalającego na swobodne przenikanie substancji na zewnątrz.

Pianka jest elementem wymienialnym i należy z tego korzystać, gdy zauważa się powstałe w niej uszkodzenia. Gdy pianka wysycha, najczęściej wystarczy dolać płynu, przedłużając tym samym użyteczność maty. Tym, czym charakteryzują się maty antypoślizgowe to wypustki obecne na dolnej warstwie, zapobiegające przesuwaniu się maty po podłożu.

Dlaczego warto stosować maty antypoślizgowe

Kiedy nawierzchnia wystawiona jest na działanie czynników atmosferycznych, okazuje się często, że mokra od deszczu robi się niebezpieczna. Przemieszczająca się mata stanowi wówczas zagrożenie dla zdrowia (możliwość potknięcia się, poślizgnięcia itp.) ale też niewłaściwie użytkowana traci na swojej skuteczności. W przypadku mat wejściowych, wewnętrznych, należy przejść oboma butami po macie, a gdy chodzi o maty przejazdowe wszystkie koła muszą wykonać pełny obrót na macie. Przesuwająca się mata może też niewłaściwie wydzielać płyn odkażający.

Maty antypoślizgowe Dezenfex

Dezenfex to firma o wieloletnim doświadczeniu, która wypracowała niezawodną technologię produkcji mat. Stawia na nowoczesne rozwiązania, jak np. trzywarstwowy materiał stosowany w górnej warstwie maty, co optymalizuje wydzielanie płynu. Wysokiej klasy materiały i sposób wykończenia to kolejna gwarancja skuteczności i trwałości mat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here