Metamorfoza korytarza przy wykorzystaniu modnej szafki na buty

0
565

Przedpokój jest jednym z najważniejszych, a jednocześnie najmniej docenianych miejsc w naszym domu lub mieszkaniu. Często również nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do tego, jak meblujemy korytarz, a także na detale związane z jego wystrojem. Niemniej jednak warto sobie zdać sprawę z tego, że jest to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie, w którym najczęściej przyjmujemy gości, a także się z nimi żegnamy. Warto w tym momencie podkreślić, ze to również przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem w naszym domu, które zostanie dostrzeżone przez gości. Korytarz jest wiec tym pomieszczenie, które w dużej mierze stanowi o wyglądzie i wrażeniu mieszkania, które goście odczują jako pierwsze. Wobec tego warto poświęcić chwilę na jego odpowiednie urządzenie. Jeśli jednak zbyt późno na gruntowne remonty, to warto zadbać o modne i nowoczesne szafki na buty, które z powodzeniem odmienią nawet najnudniejsze wnętrze.

Szafki na buty- nowoczesny dodatek do każdego przedpokoju

Szafki na buty nieodłącznie kojarzą się z przedpokojem. Niemniej jednak rzadko kto poświęca wiele uwagi temu meblowi, a może on okazać się niezwykle modnym dodatkiem, który może odmienić każde wnętrze i ożywić panująca w nim atmosferę. Ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszą się szafki na buty z lustrzanymi drzwiami. Tego typu mebel przede wszystkim polecany jest do niewielkich korytarzy, gdzie właśnie odpowiednie rozmieszczenie luster może optycznie powiększyć wnętrze. Poza tym prezentują się one niezwykle elegancko i stylowo. Nie trzeba również ograniczać się do standardowego i prostokątnego kształtu szafki na buty. Obecnie, do nowoczesnych wnętrz polecane są unikalne szafki na buty przypominające bryłę lub nawet i walec. Zwykle idealnie one sprawdzą się w przypadku wnętrz minimalistycznych, w których króluje ład i harmonia. Nie można również zapomnieć, że nie trzeba ograniczać się jedynie do szafek na buty wykonanych z litego drewna. Oczywiście jest to niezwykle wytrzymały materiał, jednak szafki z marmurowymi wstawkami lub szafki wykonane z metalu w surowym, industrialnym stylu, również świetnie ozdobią korytarz.

Funkcjonalne szafki na buty do każdego korytarza

Nie można pominąć tak ważnego aspektu, jakim jest funkcjonalność szafek na buty. To właśnie w ich wnętrzu możemy bezpiecznie przechowywać obuwie, a tym samym nie trzymać go porozrzucanego po podłodze. Tak więc warto dopasować funkcjonalność szafek na buty do swoich potrzeb. Jeśli mieszkamy sami, to z pewnością jedno- lub dwupoziomowy mebel okaże się dla nas w pełni wystarczający. Niemniej jednak jeśli cała rodzina poszukuje miejsca, w którym będzie mogła bezpiecznie przechowywać swoje obuwie, to warto postawić na szafki trzy lub nawet czteropoziomowe. Wówczas zapewnią one ogromną funkcjonalność i odpowiednią ilość dodatkowej przestrzeni. Warto również odpowiednio zaaranżować górny blat szafki, przy pomocy różnego rodzaju klimatycznych dekoracji, które wpiszą się idealnie w charakterystykę wnętrza. W takim wydaniu przedpokój z pewnością będzie prawdziwie reprezentacyjnym miejscem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here